Rodinné konstelace

CESTA - v zimě, na jaře, v létě, na podzim. Pořád ta samá cesta. Jak se na ní díváme, tak po ní kráčíme.

Co k tomu říct?

Anděl poslání

Konstelace je prožitkový seminář.

Je to fenomén, který pracuje s rodinným a jakýmkoli systémem.Troufám si říct, že nám Bert Hellinger (zakladatel) dal velký dar. Rodinné konstelace i když to mnohdy tak nevypadá, působí hodně do hloubky. Nezdravé vztahy, nemoci, nevysvětlitelné chování blízkých,dětí, nepochopitelné události, které se nám dějí i jiné potíže, které nás životem provázejí, mají často počátek v rodě.

Jen zdánlivě to nemůžeme ovlivnit“. Velký vliv na nás mají tři i více generací zpátky. V rodě se stalo mnoho věcí a my o tom ani nevíme. Je důležité podívat se do rodu, co se tam událo a posléze těmto skutečnostem dát “Ano”. Přijmout vše tak, jak se to stalo, byť s tím, co se stalo a jak, nemusíme souhlasit. Právě to velmi blahodárně a léčivě působí na nás samotné, ale taky na celý rod.

Také vyslovená pravda, ať je jakákoli, je na úrovni duše ten největší lék.

Mohla bych tady popsat celé strany o tom, jak úžasná je tohle metoda. Nejlepší však, dle mého názoru, je přijít se podívat. Pak teprve na vlastním prožitku člověk uvidí a ucítí, jaký že to ,,Dar” nám Bert Hellinger dal. Teprve potom se můžete rozhodnout, jestli tahle metoda je i pro Vás.

V jednom rozhovoru můj učitel Bhagat řekl:
“Tato metoda je přímá, jednoduchá a nemá nic společného s osobností člověka (s egem). Proto je velmi účinná. Když lidé zažívají konstelaci, svoji a také těch druhých, začnou vidět svět novýma očima. Cítí, že existuje něco většího než “Já”, naše ego. A to mnohem dříve, než u jiných technik. Konstelace se starají o základ našeho života - ROD,  ze kterého pocházíme. Mnoho duchovních lidí se snaží dívat se na různé věci, ale svou rodinu vynechávají. Nechtějí cítit bolest, jež je s rodinou spojena. Dům je však stabilní, jen když má dobré základy. Rodina je naším základem. Z ní pak můžeme a musíme vykročit dál.”

Kdo vlastně je ten dárce? Bert Hellinger je Němec. Jako mladý nastoupil do armády a poznal utrpení války i zajateckého tábora. Ve dvaceti vstoupil do katolického řádu. Posléze šestnáct let žil jako misionář v Jižní Africe u kmene Zuluů. Po pětadvaceti letech opustil náboženský řád. Vrátil se do Evropy, oženil se a studoval psychoanalýzu, také gestalt terapii a jiné. Postupně zjišťoval, že pracuje s rodinnými systémy. Hellinger tvrdí, že on sám neobjevil něco nového. Jen ………..
Děkujeme.

Příprava na seminář Rodinné konstelace:  ( není však nutná )

Pokud si chcete postavit svoji konstelaci, je fajn zjistit si informace o své rodině. Nejlépe, pokud je to možné i dvě až tři generace zpět.


 

Co chceš, to žiješ.

© Copyright Cesta k sobě & Kreativně • Používáme Wordpress